Hakkımızda

Yarım asırlık tecrübeyle, hedefleri ile bütünleşmiş tutkulu çalışanlarımızla, beklentilerin üzerinde kaliteli 4500'den fazla ürün çeşidimizle sıvı transfer sistemleri ve sızdırmazlık sistemleri alanlarında araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam ediyoruz.

Başta otomotiv endüstrisi olmak üzere, inşaat, ağır iş ve zirai makine, traktör kabin üreticileri, ticari araç soğutucu sistemleri, LPG / CNG otogaz dönüşüm sistemleri ve endüstriyel kullanımlar için yüksek kalite ve güvenilirlikte sızdırmazlık elemanı olarak kauçuk çözümler üretiyoruz.

Tan Kauçuk 1963 yılında Cavit Tan tarafından yurt içi pazarlar için sünger yapıda sızdırmazlık profil uygulamalarıyla çok değişik endüstriyel sektörlere hitap etmek amacıyla kurulmuştur.

Firma yönetimi 1995 yılında mevcut birikimleri ile ikinci jenerasyona bırakılmıştır. Pazarını daha da genişletmek ve uluslararası firma hüviyetine ulaşabilmek amacıyla yurtdışı pazarlara açılmaya karar verilmiş ve bu doğrultuda yatırımlarla üretim teknolojisi modernize edilmeye başlanmıştır. Kauçuk karışımından, profil ekstrüzyonuna tüm operasyonlar en yeni teknolojik makine ve ekipmanlarla, standart ve güvenli çalışma koşulları altında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

1997 yılından itibaren 2000 m2'lik Kurtköy tesislerinde üretim devam etmiştir. 2002 yılından itibaren 12000 m2'lik Tuzla Organize Sanayi içersindeki modern tesislerinde çalışmalarını devam ettirmekte olup 2019 yılında 9000 m2'lik alanda Karasu tesisini bünyesine katmıştır.

Tan Kauçuk, yarım asra yaklaşan geçmişi ile kazandığı teknolojik birikimlerini, sahip olduğu değerleri geliştirme çabalarını, müşteri, tedarikçi ve çalışanlarının kendine duyduğu güven ve sevgiyi sahip olduğu en önemli değerler olarak kabul etmektedir.

 • Başarma Kültürü

 • Yüksek Kalite Anlayışı

 • Dürüstlük

 • Çevre Güvenliği

Tarihçe

 • 1963
   
  Tan Kauçuk Üretimi Tan Kauçuk Üretimi
 • 1987
  İlk İhracat İlk İhracat
   
 • 1995
   
  Yönetimde İkinci Nesil Dönemi Yönetimde İkinci Nesil Dönemi
 • 1997
  Kurtköy Tesisi'ne Taşınma (2.000㎡) Kurtköy Tesisi'ne Taşınma (2.000㎡)
   
 • 1998
   
  Yakıt ve Su Hortumları Üretimi Yakıt ve Su Hortumları Üretimi
 • 2002
  Tuzla Tesisi'ne Taşınma (12.000㎡) Tuzla Tesisi'ne Taşınma (12.000㎡)
   
 • 2015
   
  PVC Karışım Üretimi PVC Karışım Üretimi
 • 2018
  Ümraniye Merkez Ofis Açılışı Ümraniye Merkez Ofis Açılışı
   
 • 2020
   
  2. Fabrika Açılışı - Karasu Tesisi (9.000㎡) 2. Fabrika Açılışı - Karasu Tesisi (9.000㎡)

Vizyonumuz

Dünya otomotiv sektörünün değer zincirindeki; lider partner marka olmak.

Misyonumuz

Değer zinciri ortaklarımızın bulunduğu otomotiv sektörü öncelikli olmak üzere, sızdırmazlık ve sıvı transfer sistemleri alanında;

 • Hızlı, dinamik ve esnek bir hizmet anlayışı ile,
 • Sunduğu ürün ve değerleri tüm paydaşlarıyla birlikte geliştiren,
 • Hep daha iyiye yön vererek katma değerler sunan,
 • Dünyanın sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunan,
 • yüksek kaliteli ve güvenilir çözüm ortağı olmak.

 • Hedeflerle bütünleşmiş tutkulu çalışanlar

 • Beklentileri gerçekleşmiş memnun müşteriler

 • Beklenenin üzerinde kaliteli ürünler

 • Dünya standartlarında operasyonlar

Yönetim Kurulundan Mesaj

Değerli paydaşlarımız,

Tan Kauçuk olarak 60 yılı aşkın geçmişimizden aldığımız güç, deneyim ve kültürümüzle; hızla değişmekte olan küresel pazarda, pozitif değerler yaratmaya devam ediyoruz. Esnek bir yönetim anlayışıyla sosyal, ekonomik ve çevresel etki alanlarındaki sürdürülebilir değerleri yarınlara taşıma temelinin yenilikçi çözümler olduğuna inanıyoruz.

Kuruluşundan beri firmamız yüksek kalite standartlarında sızdırmazlık ve sıvı transfer sistemleri üretimi yaparak değer sunmaktadır. Bunlarla birlikte özellikle uluslararası pazarda daha hızlı ve daha çok katma değer yaratan hizmet anlayışla büyümeye devam etmektedir. Yaptığımız öncü ve örnek uygulamalarla da dünya markalarıyla partnerlik ilişkimizi her geçen gün geliştirirken bir yandan da değer yaratmaya devam ediyoruz.

Bu ilke ve değerlerimizden ödün vermeden bireylere ve topluma daha çok faydayı sunmak üzere çalışmalara devam ederken bu yolda ülkemiz ve dünyamızın yol gösterici şirketlerinden biri olmak hedefindeyiz. Sürdürülebilir düzene katkı sağlayıp insana ve çevreye duyarlı olmak adına yaptığımız çalışmalar ise hedeflerimizin temelini oluşturmaktadır.

Bugüne kadar olduğu gibi yarın da birlikte büyüyecek, birlikte gelişeceğiz. Yarım asrı geçkin olan bu başarı yolculuğunda sağladıkları katkı ve duydukları güven için siz değerli çalışma arkadaşlarımıza, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Birlikte daha iyiyiz..

Yönetim Kurulu Üyesi
Ferhat TAN

Otomotiv Ana ve Yan Sanayi

Otomotiv Ana ve Yan Sanayi

Traktör kabin üreticileri, ağır iş ve zirai makineleri, karavanlar, ticari araç soğutucu sistemleri, LPG / CNG otogaz dönüşüm sistemleri ve endüstriyel kullanımlar için yüksek kalite ve güvenilirlikte sızdırmazlık elemanı olarak kauçuk profiller üretmekteyiz.

Araçların farklı modellerine göre kapı, bagaj, kaput veya araç gövdeleri için üretilen fitiller, uygulanan yüzeyde maksimum sızdırmazlık sağlar, dışarıdan ses, toz ve yağmur suyunun girmesini engeller.

 • İhtiyaçlara göre farklı renk ve ebatlarda üretilebilir.
 • Geniş çalışma sıcaklık aralığına sahiptir.
 • Optimum kapı kapatma çabası sağlar.
 • Hareketli camların kanallarında sorunsuz hareket etmesini sağlar.
 • Alev ve kimyasal dayanım özelliğine sahiptirler.
Enerji

Enerji

Sızdırmazlık fitilleri enerji kabinleri, sunucu (server) kapıları, jeneratör ve kompresör kabin kapakları gibi hava ve sıvı izolasyonun önemli olduğu yerlerde sızdırmazlık elemanı olarak kullanılır, aynı zamanda keskin kenarların risklerini ortadan kaldırır.

Tesisat kabloları, alçak gerilim kabloları, orta gerilim kabloları, gemi kabloları, halojensiz tesisat kabloları, maden ocakları kabloları, enerji kabloları, sinyal kabloları, veri kabloları, yangın alarm kabloları, avize kabloları, boru fittingleri, soket gövde, priz ve soket elemanları, seslendirme kabloları ve coaxial kablolar için REACH ve ROSH sertifikalarımızla uluslar arası standartlarda PVC granül üretimi yapmaktayız.

İnşaat

İnşaat

Binaların kapı ve pencerelerinde ses ve ısı izolasyonu için kullanılan sızdırmazlık fitilleri hareketli camların cam kanallarında sorunsuz şekilde hareket etmesini sağlar. Kauçuk ve PVC profil ürünlerimiz plastik yağmur oluklarının açıkta kalan kenarların etkilerini azaltarak bu riskleri ortadan kaldırır ve daha güvenli bir ortam yaratır. Boruların duvara (yatay/dikey), tavana ve zemine montajında kullanılır.

Pencere profilleri, bahçe çit ve elemanları, perde rayları, kapı, oluk, pervaz, bina dış cephe uygulamaları, kenar bandı, fayans çıtası, bağlantı subap ve elemanları, duvar ve çatı panelleri, temiz su boruları, hava hortumu, apex hortumları çeşitlerinde, yangın hortumu, duş hortumu, LPG tüp gaz hortumu gibi alanlarda kullanılmak üzere Rijit (sert) ve elastik PVC granüller üretmekteyiz.

Soğutma

Soğutma

Isı izolasyonunun önemli olduğu soğutma oda kapıları ve server (sunucu) kapıları için üretilen kauçuk ve pvc fitiller maksimum izolasyon sağlar.

 • Maksimum boşluk doldurma özelliğine sahiptir.
 • Titreşimi ve gürültüyü minimuma indirir.
 • Soğutma ortamlarında maksimum esneklik özelliğine sahiptir.
Tarım ve İş Makinaları

Tarım ve İş Makinaları

PCV Profil ürünlerimiz Traktör ve iş makinalarında kaput altında titreşim sönümleyici, kabin kapı, cam ve tavanlarında hava, su, toz izolasyon elemanı olarak kullanılmaktadır. Ürünlerimiz traktör gibi tarım ve iş makinalarının koltuk kenarı döşemelerinde açıkta kalan kenarların etkilerini azaltarak bu riskleri ortadan kaldırır ve daha güvenli bir ortam yaratır.

Bahçe sulama hortumları ve tarıma uygun çeşitli ürünlerde kullanılmak üzere ürettiğimiz PVC granüller solma ve yıpranmaya karşı dayanıklı, sızdırmazlık ve yapışmazlık özelliklerine olup UV dayanımına (sürekli güneş temasına) karşı dirençlidir.

Demiryolu

Demiryolu

Ürünlerimiz demiryolu ve vagon sektöründe trenlerin kapı ve camlarında hava, su, toz ve ses izolasyon elemanı olarak kullanılmaktadır. Fitillerin hava giriş-çıkışını engellemesi sayesinde araç içi ortamın klima ve ısıtıcı ihtiyacını azaltır, enerji tasarrufuna katkı sağlar.

Kauçuk ve PVC Profil üreticileri arasında en çok tercih edilen firmamız müşterilerine yüzlerce ürün çeşidi sunmaktadır.

Savunma

Savunma

Savunma sanayinde kulanılan araçların kapı ve camlarında hava, su, ve toz izolasyon elemanı olarak profil ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Sağlık

Sağlık

Sağlık sektöründe daha çok tek kullanımlık oksijen maskeleri ve hortumları, nebulizer setleri, kataterler, kan torbaları, puarlar, trombosit torbaları, anestezi devreleri, spiral hortumlar ve serum hortumları gibi ürünlerde kullanılan PVC granül ürünlerimiz kokusuz, fitalatsız (phtalate free, bisphenol A’sız (Bpa free)ve RosHS ve REACH kriterlerine göre üretilmektedir.

 • Hava ve gaz geçirmez, iyi ozon direnci sağlar.
 • Hava koşullarına, ısıya ve kimyasallara karşı dirençlidir.
 • Esnek bir yapıya sahiptir.
 • Farklı materyallere uyum sağlar.
Beyaz Eşya

Beyaz Eşya

Beyaz eşya sektöründe üreticilerin ihtiyaçlarına yönelik çamaşır makinaları, kurutucu tamburlar, elektrik süpürgeleri, bulaşık makinaları, fırın, çamaşır makinaları ve bu ürünlerin yan sanayileri için EPDM, CR, Tabi Kauçuk ve NBR gibi farklı kauçuk malzemelerden conta ve fitil üretimi yapmaktayız. Dayanıklı ve uygun maliyetli olduğu için tercih edilen PVC granül ürünlerimiz çamaşır ve bulaşık makinesi hortumları ve spiral hortum çeşitlerinin üretimde kullanılmaktadır.

Gıda

Gıda

Süt sağım hortumları, şeffaf örgülü hortum, natürel su hortumu, saf su hortumu gibi ürünlerin yapımında kullanılan farklı renk seçeneklerine sahip, sert ve elastik çeşitleriyle, farklı hava koşullarına dayanıklı, esnek ve yüksek basınca karşı dayanım gösteren PVC Granüller üretmekteyiz. PVC Granül üretiminde Türkiye imalatçıları arasında önde yer alan firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Kalite Belgeleri

Dünya standartlarında üretim yapan firmamız aşağıdaki kalite belgelerine sahiptir.